اجرای نمایشنامۀ شاید

نمایشنامه شاید در سال 1400 با قلم اسماعیل نجار توسط انتشارات مهراندیش به چاپ رسید. این نمایشنامه پر از ابهام، تعلیق، پرسش، ترس و دلهره تلاش می‌کند تا پاسخ انسان روزگار ما را به این پرسش نشان دهد: بودن یا نبودن؟!

این نمایشنامه حالا با کارگردانی دکتر نجار و از هفتم خرداد ماه در سال چهارسوی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه رفته است و بازیگرانی مانند بهروز پناهنده، الهه شه‌پرست، پیمان محسنی، مینا شفیعی، شیما حکیم‌پور، علی اکرمی و امیر موسی کاظمی در آن ایفای نقش می‌کنند.

این نمایش از جذابیت خاصی برای تماشاگران برخوردار است، چرا که داستان زندگی مردی به نام کاوه است که بعد از چند سال به عنوان استاد دانشگاه به کشور برمی‌گردد اما هنوز شش ماه از بازگشتش نگذشته که به دلایل مختلف از درون ویران می‌گردد و از بیرون نیز در مظان اتهامات مختلف قرار می‌گیرد.

اسماعیل نجار، فارغ التحصیل دکتری ادبیات نمایشی از دانشگاه ایالتی اوهایو در آمریکا و عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس است. دکتر نجار در کنار فعالیت پژوهشی، دارای سابقۀ تولید و کارگردانیِ چندین کار تئاتر و مستند در اروپا و آمریکاست. از نمونه دستاوردهای اسماعیل نجار می توان به جایزۀ بین‌المللیِ هنرهای تصویری و نمایشی (آمریکا) و فلوشیپ موسسۀ پژوهش‌های تئاتر (آمریکا) اشاره کرد. تئاتر مدرن ایرلند و مرگ یک رشته و نمایشنامه های در انتهای گلو؛ تراژدی مریم؛ دار؛ انزجار و کابوس های کارلوس فوئنتس؛ خانم رئیسِ آهنی و خون ویخ؛ تحلیل نمایشنامه ندر و ریچل و تحلیل نمایشنامه بخشی از آثار ترجمه شدۀ دکتر نجار است.

علاقمندان به تماشای این تئاتر می‌توانند با مراجعه به سایت تیوال بلیت آن را که هر شب ساعت ۲۰ در تئاتر شهر روی صحنه می‌رود تهیه کنند.

خرید بلیط نمایش شاید

خرید کتاب از طاقچه

خرید کتاب از فیدیبو

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی