دکتر سینا اسکندری| مترجم کتاب۱۱۰ روش برای آموزش سینما به کودکان‌ونوجوانان

دکتر سینا اسکندری ۱۱۰-روش-برای-آموزش-سینما-به-کودکان‌ونوجوانان-اثر-رامون-برئو-پانوئلا-انتشارات-مهر-اندیش

دکتر سینا اسکندری مترجم کتاب۱۱۰ روش برای آموزش سینما به کودکان‌ونوجوانان دانش‌آموخته دکترای علوم اجتماعی از دانشگاه آلمریای اسپانیاست، او دارای تجاربِ تخصصی درزمینه فیلم‌سازیِ مستند است. فیلم پیر سبز، نخستین ساخته او، جوایز متعددی از جشنواره‌های بین‌المللی دریافت کرده و مورد تحسین منتقدین قرار گرفته است. زمینه پژوهشی وی عمدتاً سینما، تلویزیون و رسانه است و مقالات متعددی در کنفرانس‌ها و نشریات بین‌المللی ارائه داده است.
دکتر سینا اسکندری هم‌اکنون، به‌عنوانِ استاد مدعو، سینمای آمریکای لاتین، تولیدات چندرسانه‌ای و زبان اسپانیایی را در دانشگاه‌های مختلف تهران تدریس می‌کند.

دربارۀ کتاب۱۱۰ روش برای آموزش سینما به کودکان‌ونوجوانان

شاید صدها کتاب در خصوص آموزش تخصصیِ سینما در کتابخانه‌ها و کتاب‌فروشی‌ها موجود باشد، اما به‌جرئت می‌توان گفت کتابی درخصوص آموزش تخصصیِ مفاهیم سینما، فن و فرهنگ سمعی بصری به‌ندرت در دسترس آموزگاران و مربیان آموزشی که قصد دارند سینما و سمعی بصری را به دانش‌آموزان ارائه کنند، پیدا می‌شود. در این کتاب’ سیر تاریخی پیدایش سینما از آغاز تا … سینمای صامت و سینمای مدرن و دیجیتال معرفی می‌شود که البته نیازی نیست آموزش حتماً بر اساس محورِ زمانی انجام پذیرد. در تمامیِ سرفصل‌ها به رده سنی دانش‌آموز اشاره شده است و می‌توان به‌دلخواه فعالیت‌ها و کلاس‌ها را انتخاب کرد.
نحوه آموزش بسیار ساده است. در هر درس عنوان، گروه سنی، هدف، تمرین و مواد لازم برای انجام فعالیت مشخص شده است. پیش از شروع کلاس بهتر است مواد لازم را بررسی کنید و اگر همه امکاناتِ لازم را در دسترس داشتید، شروع به آموزش کنید.

سفارش و خرید کتاب۱۱۰ روش برای آموزش سینما به کودکان‌ونوجوانان

۱۱۰-روش-برای-آموزش-سینما-به-کودکان‌ونوجوانان-اثر-رامون-برئو-پانوئلا-انتشارات-مهر-اندیش

دیدگاهتان را بنویسید

پشتیبانی